Я У СВІТІ Завдання на 10 тиждень Вікторина « У нашім серці Україна» Завдання 1. « Продовжи прислів’я». Хліб, сіль їж, а… (правду ріж) Слово не горобець… (вилетить не спіймаєш) Друга легше знайти, ніж… (зберегти)
4.Ранні пташки росу п’ють… (а пізні сльози ллють) Заліз кіт на сало і… (кричить «мало!») Праця годує а… (лінь марнує) Гостре словечко… (коле сердечко)
Завдання 2. Відгадай загадки. 1.На ріднім полі шепчуть колоски, Я рад би знати тихі їх думки. Я слухав, чув, як кожна колосина Шептала тихо слово: (Україна) У світі одна – всім потрібна вона. (Батьківщина) Ми родились у долині, У білесенькій хатині, Коло вишень і калини. За хатиною садок І зелений моріжок, Там багато є квіток. Під горбом ставочок сяє, Різна рибонька гуляє, Качка з дітьми пропливає. Як же зветься гарний край, Де за ставом степ і гай Пишно квітнуть, наче рай? (Україна) На землі великій є одна країна: Гарна, неповторна, красна, як калина. І живуть тут люди добрі, працьовиті І скажу, до речі, ще й талановиті. Землю засівають і пісні співають, На бандурі грають і вірші складають Про ліси і гори, і про синє море, Про людей і квіти, то скажіть же, діти, Що це за країна? …( Наша славна Україна!)
5.Цей фахівець нам розказав Про долі націй та держав, Де наші пращури жили, Які в них звичаї були? Які одежа, посуд, хата, Та ще цікавого багато. Розкопки буде він вести, Щоб нам минуле довести. (Археолог) У вінку зеленолистім, У червоному намисті, Видивляється у воду На свою хорошу вроду. (Калина)
Завдання 3 . Дати відповіді на запитання. Національний символ України. Його дарують, ним обмінюються у Великоднє свято. Дерево, яке оспівано у народних піснях, у віршах. Воно освячується в церкві перед Пасхою, як засіб від злих сил. Кущ, оспіваний в українських народних піснях, символ дівочої вроди. Поширене в Україні дерево, з яким в українських народних піснях і переказах порівнюють струнких дівчат. Чим прикрашають голову українські дівчата. Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю, відряджаючи у далеку дорогу. Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими порогами? Який із найдревніших знаків є малим гербом України? Автор слів гімну України. Яка назва гімну України. Як називалась перша слов’янська держава? Як називається основний закон України? Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? Які кольори державного прапора України? Назвіть найбільшу святиню українського народу в музичній символіці. Назвіть велике зібрання творів Т. Шевченка. Назвіть композитора, який поклав вірші Чубинського, що стали гімном, на музику? Що означає слово «козак»?
Завдання на 9 тиждень
Завдання на 8 тиждень Практична робота. Складання листа до ровесника – іноземця про свою країну.
1.Переглянути відео про Україну.
2.Переглянути цікаві факти про Україну.
3.Практична робота . Написати листа ровеснику – іноземцю про свою країну.
Завдання на 7 тиждень Тема. Волонтертво як добровільна суспільно корисна діяльніть. Переглянути картинки.


Практична робота. Брати учать у корисній діяльноті.
Намалювати малюнок « Я волонтер»
Завдання на 6 тиждень Тема. Навчальний проект « Подорожуємо країнами світу»
1.Преглянути відео про країни світу.
2.Переглянути цікаву інформацію
3.Виконати проект « Подорожуємо країнами світу».
Завдання на 5 тиждень Тема. Європейський Союз -співтовариство народів Європи.
Переглянути відео про Європейський Союз.
Тестування.
1. Європа – частина найбільшого материка Землі - … а) Африки; б) Євразії; в) Австралії.
2. Із скількома країнами межує Україна: а) 7; б) 9; в) 5.
3. Скільки країн входить сьогодні до складу Євросоюзу? а) 6; б) 12 в) 28.
4.Коли відзначають День Європи у країнах Євросоюзу? а) 1 травня; б) 9 травня; в) 25 травня
Цікаві ігри.
Вправа «Висока мода». З’єднати назву одягу та малюнок.
Гра «Актор» Тож діти, давайте зараз перевіримо чи гарні ви актори. Вашим завданням буде сказати вираз: «Я люблю свою країну» зі смутком, з радістю, з втомою і ніби ви тільки-но прокинулись. Практична робота
Навчитися розпізнавати символіку Європейського Союзу.
Завдання на 4 тиждень Тема. Україна на карті світу.
Переглянути відео про Україну.
Дати відповіді на запитання.

Знайти зашифроване слово.

Разом із батьками організуйте конкурс на найкраще виконання української пісні.
Завдання на 3 тиждень Тема. Україна на карті світу. Переглянути відео про Україну.
Зіграти в інтелектуальну гру.
І. Інтелектуальний гра - конкурс «Своя гра» Командам пропонується ігрове поле, розбите на кольорові квадрати ( три теми – три різних кольори. У кожній темі по 6 запитань). Команди дивляться на поле протягом 15 секунд, запам`ятовуючи номер з кольором своєї теми. Кожна команда обирає свою тему за своїм кольором. Черга вибору своєї теми визначалась перед початком конкурсу. Команди відкривають квадрати з обраною темою. Час на обміркування відповіді 10 секунд. Якщо команда відкрила квадрат зі своєю темою, то, давши правильну відповідь, вона отримує 2 бали. Якщо команда відкрила квадрат із чужою темою, то, давши правильну відповідь, вона отримує 3 бали. Якщо запитання із загальної теми – 1 бал.
1. Яка площа території України ? ( 603,7 км2 ) 2. Загальна довжина кордонів держави? ( 6 500 км – приблизно 1/6 довжини земного екватора) 3. Скільки сухопутних країн-сусідів має Україна? ( 7 країн : Росія, Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова ) 4. Відстань між східною та західною географічними точками складає - ( 1316 км), між південною та північною – ( 893 км) 5. Крайня південна точка України ? ( мис Сарич у Криму) 6. Географічний центр самої України розташовано у районному центрі … ( Добровеличківка на Кировоградщині)
1. Давні греки називали її Борисфен, римляни – Данаприс, турки – Узу, найбільша в країні і третя в Європі ? ( Дніпро) 2. Яка з річок протікає у семи областях ? ( Дністер) 3. «Річка дружби», яка пов'язує території семи держав Європи ? ( Дунай) 4. «Бог» - так чудово називали цю річку наші предки – давні слов'яни, бере початок на Подільській височині, відома своїми порогами (Південний Буг) 5. Річка бере початок на території колишнього Сіверського князівства Русі, впадає в Дон і є найбільшою її притокою ? ( Сіверський Донець) 6. Одне з унікальних міст України, його називають «українською Венецією»? ( Вилкове, у нижній течії Дунаю)
Завдання на 2 тиждень Тема. Моделювання різних соціальних ролей ( учень- вчитель- директор школи- продавець-екскурсовод- водій – міліціонер)
1.Ознайомитися з даним матеріалом
— Від народження до кінця життя ми перебуваємо в оточенні людей з певних соціальних груп (сім’ї, дитячого садка, школи, інституту; спортивних секцій; виробничого колективу, громадських організацій тощо). У цих групах відбувається становлення (соціалізація) особи.Що таке соціум? У перекладі з латини «соціум» означає «колектив людей». Це передусім члени нашої родини, друзі, сусіди, знайомі, однокласники. Деякі ролі нам дарує сама доля: дочка, син, сестра, брат, онука, племінник, згодом — дружина, чоловік, мати, батько, бабуся, дідусь. Ставши дорослими, ми обираємо ті соціальні ролі, які виконуємо впродовж життя: роль працівника, батька, дружини, керівника і багатьох інших.Кожній людині доводиться виконувати і безліч соціальних ролей. Увійшовши до автобуса, ми стаємо пасажирами і зобов’язані виконувати правила поведінки в громадському транспорті.Закінчивши поїздку, перетворюємося на пішоходів і виконуємо правила вуличного руху. У читальній залі і в магазині ми поводимося по- різному, оскільки різними є роль покупця і роль читача.У грі ви часто наслідуєте дорослих, приймаєте ролі іншого. Згадайте свої дитячі ігри: ким тільки в них ви не були! — будівельниками, шоферами, лікарями, продавцями; хлопчики грають «у війну», дівчатка — «у доньки-матері».У соціальних групах людина стає такою, якою хоче стати. Іноді трапляються конфлікти між окремою особистістю і соціальним середовищем. Та здебільшого ми поводимося з іншими так, щоб до нас гарно ставилися.Від людини, що виконує певну соціальну роль, оточуючі очікують відповідної поведінки. Приміром, роль учителя припускає конкретний набір дій (проведення уроків, перевірка зошитів, зустрічі з батьками учнів), певну манеру спілкування зі школярами, колегами (стриманість, тактовність), досить строгий стиль в одязі. Зовсім іншої рольової поведінки очікують, приміром, від поп-зірки. Відхилення від вимог ролі, порушення правил поведінки можуть спричиняти неприємні наслідки для людини.
2. Провести рольові ігри з батьками. 1. У школі 2. У магазині 3. У лікарні
3. Дати відповіді на запитання. — Куди звертаються люди, коли захворіють? — Яких лікарів ви знаєте? — Для чого нам потрібні медсестри, лікарі?
Лікар — спеціаліст з медичною освітою, який лікує хворих. Медсестра — допомагає лікареві під час прийому хворих. Терапевт — лікує внутрішні органи: серце, печінку, шлунок, нирки, легені. Травматолог — до нього звертаються у тих випадках, коли людина одержала травму. Отоларинголог (лор) — лікує вуха, горло, ніс. Окуліст (офтальмолог) — лікує хвороби очей. Поліклініка — установа, у якій надається медична допомога. Реєстратура — відділ у медичній установі, в якому реєструють пацієнтів. Пацієнт — хворий, який звернувся до лікаря.
— Куди потрібно звернутися хворому, перш ніж відвідати лікаря? (До реєстратури)
Хворий прийшов у реєстратуру, щоб записатися на прийом до лікаря.
Хворий на прийомі у лікаря. (За вибором учнів.)
— Якщо людина не може прийти на прийом до поліклініки, тоді лікаря викликають додому.
Зробіть виклик лікаря додому по телефону. (Діалог по телефону.)
Лікар завітав на виклик додому. Він оглянув хворого, та призначив курс лікування.
— Чи сподобалася вам гра?
— Хто з вас хоче обрати професію лікаря у майбутньому?
6. Переглянути відео Рольової гри « Учитель – учень»
Завдання на 1 тиждень
Тема. Навчальний проект « Визначні місця мого краю»
1. Підготувати проект ( підібрати відомості , малюнки, фотографії , вірші про наш край) 2. Переглянути презентацію про рідний край:
3. Переглянути відео про Муровані Курилівці 4. Виконану роботу скинути у вайбер.
|
|