ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ Завдання на 10 тиждень Літературна вікторина - гра "У казки на гостинах"
Початок вікторини - гри 1 зупинка - Загадкова
- Прочитайте вірші і впізнайте казку. 1 На городі що за черга? Дід і Баба тут стоять, Тягнуть щось поперед себе І не витягнуть ніяк. Казку швидко ви впізнайте, Всіх героїв відгадайте.
2 Хто кругленький і смачненький Із віконця скік та скік Втік від Баби і від Діда До Лисички на язик? Це не Зайчик і не Котик Не Бичок, не сірий Вовк Це веселий, хвалькуватий, Невгамовний …
3 В’ється річка невеличка, Хлопчик у човні сидить, З берега матуся кличе, Щоб обідом пригостить, І вгадати цього героя – Справа зовсім нескладна, Казка ця усім відома, Про … вона
4 Сидить півник на печі Їсть смачненькі калачі Тут лисичка прибігає, Мерщій півника хапає Біжить котик рятувати, В лисиці півника забрати 2 зупинка - Казкова вікторина ∙ Кого першим зустрів Колобок, коли втік від діда і баби? (Зайця) ∙ Хто з’їв Колобка? (Лисиця) ∙ Як звати лінивих мишенят, які нічого не хотіли робити і не допомагали півникові? (Круть і Верть) ∙ Яке яйце знесла Курочка Ряба? (Золоте)
∙ Хто загубив рукавичку? (Дід) ∙ Скільки звірів умістилося в рукавичці? (7) ∙ Як звали працелюбного півника? (Голосисте горлечко) ∙ Хто перехитрив Колобка? (Лис)
∙ Що ведмідь приніс Пану Коцькому на обід? (Мед) ∙ У чиїй хатці заховалася Коза-Дереза? (Зайчиковій) ∙ Чим Лисичка пригощала Журавля у казці «Лисиця і Журавель»? (Молочною кашею) ∙ Чим ловив Вовк рибу? (Хвостом) ∙ Хто першим наскочив на солом’яного бичка? ( Заєць) ∙ У якій казці битий небиту везе? (Про Вовчика-братика та Лисичку-сестричку) ∙ Хто прогнав Козу-дерезу? (Рак) ∙ Скільки бочок смоли і возів конопель попрохав Кирило Кожум’яка у князя? (12) 3 зупинка - Зустріч з улюбленими казками. Відгадування казки за опорними словами. І група II група Козенята Жабка Хатинка Мишка-скряботушка Не відчиняти Зайчик-побігайчик Підслухав Пустіть Матінка Тісно Похвалила Кабан-іклан
4 зупинка - Сміху - Які чотири казочки переплутались? Жили собі Дід та Курочка Ряба. І була у них Баба. Попросив якось Дід у Баби:”Знеси мені яєчко ”. І Баба спекла Дідові Колобка. Поклала його на вікно нагрітися, а Курочка бігла, хвостиком махнула, Колобок упав і розбився. Дід плаче, а Баба його просить:”Зроби мені Солом’яного Бичка, а я його буду пасти”. Дід зробив. Сіла Баба пасти Курочку Рябу. Раптом вибігає з лісу Заєць, схопив зубами Бичка, потяг у хащу. Дивиться Баба – немає Бичка, стала його кликати:”Івасику-Телесику, приплинь до бережка!” Схопив Дід Відьму і посадив у погріб. Стала проситися вона:”Відпусти мене, Діду, я тобі капусти принесу!” Івасик-Телесик заліз на дерево, а Заєць взявся зубами дерево гризти. По небу гуси-лебеді летіли. Став Івасик проситися в них, щоб врятували і віднесли до Діда, Баби та Курочки Ряби.
5 зупинка – Мозаїка Допоможіть Незнайкові скласти прислів’я . 1. Книга, жить, вчить,світі, як, на. (Книжка вчить, як на світі жити). 2. Хто, читає,знає,багато,той , більше. (Хто багато читає, той більше знає). 3. З,дружити, книгою,з, жити,добром. (З книгою жити – з добром дружити). - Поясніть прислів’я. Завдання на 9 тиждень Тема. Твори українських письменників – класиків. Твори Івана Франка.
4. Письмово записати головну думку твору. 5. Послухати казку І.Франка „Грицева шкільна наука” 6.Переказати казку за змістом прослуханого. 7.Скласти план до прослуханої казки . 8.Прочитати з Інтернет ресурсів . Іван Франко МІЙ ЗЛОЧИН Оповідання
9.Переказати прочитане оповідання батькам. 10.Скласти 5 запитань до прочитаного оповідання. 11. Намалювати малюнок до будь якого твору на вибір. 12.Прочитати 5 віршів І. Франка і записати їх назви. Завдання на 8 тиждень Тема. Твори українських письменників – класиків. Твори Леоніда Глібова
2. Прослухати казку Л.Глібова „Осел і соловей”.
3.Переказати казку батькам. 4.Послухати аудіо казку Л.Глібова „Лебідь, рак і щука” 5. Прочитати байку з Інтернет ресурсів і переказати. 6.Скласти письмово план до байки. 7. Послухати байку Л.Глібова „Муха і Бджола” 8.Прочитати з інтернет ресурсів і переказати батькам. 9.Скласти 5 запитань до даної байки. 10.Намалювати малюнок до будь- якої байки на вибір. Завдання на 7 тиждень Тема. Твори українських письменників –класиків. Урок 1. Твори Т.Г.Шевченка.
Садок вишневий коло хати Садок вишневий коло хати, Хрущі над вишнями гудуть, Плугатарі з плугами йдуть, Співають ідучи дівчата, А матері вечерять ждуть. Сім’я вечеря коло хати, Вечірня зіронька встає. Дочка вечерять подає, А мати хоче научати, Так соловейко не дає. Поклала мати коло хати Маленьких діточок своїх; Сама заснула коло їх. Затихло все, тільки дівчата Та соловейко не затих. Урок 2. Твори Л.Українки.
Завдання на 6 тиждень Тема. Твори українських письменників –класиків. 1.Переглянути інформацію про О.Пчілку 2.Прослухати аудіо запис казки О.Пчілки «Сосонка» 3.Переказати казку батькам. 4.Прочитати казку О.Пчілки «Журавель та чапля» з інтернет ресурсів. 5.Скласти запитання до прочитаної казки. 6.Прочитати народну приповість О.Пчілки « Найгірші вороги» з інтернет ресурсів. 7.Склати план до прочитаної приповісті. 8.Переглянути аудіо казку О.Пчілки « Мишача рада» 9.Прочитати казку « Мишача рада» з інтернет ресурсів 10.Переказати батькам прочитану казку. 11.Намалювати малюнок до будь якої прочитаної казки.
Завдання на 5 тиждень Тема. Твори українських письменників – класиків.
В. Сухомлинський « Розділена радість», «Найгарніша мама», « Добре слово».
2.Переглянути відео про В. Сухомлинського.
3.Прослухати аудіо записи казок.
Завдання на 4 тиждень Тема. Твори сучасної дитячої зарубіжної літератури. Урок 1. Ганс Крістіан Андерсен. « Гидке качення».
Урок 2. Ганс Крістіан Андерсен « Дюймовочка»
Урок 3. Ганс Крістіан Андерсен « Гуси лебеді»
Завдання на 3 тиждень Тема. Твори сучасної дитячої зарубіжної літератури.
Урок 1 Джанні Родарі « Чародійна палиця»
Джерело: https://naurok.com.ua/prezentaciya-rozpovid-pro-dzhanni-rodari-77059.html
Урок 2. Микола Носов « Витівники»
Урок 3.- Урок 4. Ганс Крістіан Андерсен « Ромашка».
Завдання на 2 тиждень Тема. Твори сучасної дитячої української літератури. Урок 1. Іван Андрусяк « У морі жаби не живуть». 1. Переглянути відео про І . Андрусяка. 2 . Слухання віршів І. Андрусяка.
3.Вивчити вірш напам’ять І. Андрусяка « У морі жаби не живуть» ( с. 16 Хрестоматія)
Урок 2. Леся Воронина « Пригоди голубого папуги» 2.Прочитати оповідання « Пригоди голубого папуги» С. 61-73 ( Хрестоматія) Урок 3. Підсумкова перевірка. Робота з літературним твором ( письмово)
КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 7 Робота з літературним твором
КРАДЕНИЙ ВІЛ Мав чоловік сина. От виріс хлопець та такий собі красень, хоч картину з нього малюй, а до роботи щось не дуже квапиться. Якось питає в нього батько: - Чи не пора, синку, за якесь діло братися? А той стоїть і чухає потилицю: - Та не знаю, тату, за що й братися… - Гаразд, - озвався батько. – Підемо по світу, поглянемо, як інші живуть. Може, й тобі якась там робота до серця припаде. Ішли вони, йшли, вже й назад повернули, коли дивляться – під лісом віл пасеться. - Я цього вола вкраду! – каже тоді син. - Що ж, - зітхає батько, - то кради… Зловив син вола, взяв на налигач і привів. - Жени його додому. А я в село загляну – знайомого провідаю, - сказав йому батько. Повернувся пізно, а вже до того дня зарізали вола і зварили багату вечерю. Син затулив ряднами всі вікна, аби хтось не підглянув, і аж потому сів до столу. - Стривай, - каже батько. – Спершу собі поміряємо шиї. Побачимо, хто ліпше з нас погладшає. Поміряли шиї, взялися за їжу. Батько – той їсть повагом, наче в гостях, а син поспішає, немов на пожежу. Загавкає собака, а він усе мерщій ховає до комори. І вночі не спав: весь час йому здавалося, що хазяїн вола об’явився. Через місяць того вола з’їли. Повеселішав парубок. - Ану, сину, - каже тоді батько, - поміряємо шиї. Поміряли. У батька шия на два пальці більша, а в сина – тонша стала. - Це тому, чоловічку, що ти крадене їв! – сміється з нього батько. - А ви хіба купували, тату? – дивується син. - Еге, я їв своє, тому і погладшав, - примружив старий очі. – Пам’ятаєш, я в село заходив? Це тоді хазяїну я за вола односив гроші. Син аж вирячився з дива. - Ну, сину, - каже батько, - то, може, знову підеш вола красти? - Ні, хай йому всячина! – сказав син. – Більше не буду красти. Радше піду волами землю орати та хліб сіяти. (297 слів) ___________ Налигач – мотузка, яку прив’язують до рогів худоби.
Завдання: 1. Жанр прочитаного твору.
2. Чому батько згодився, щоб син украв вола? А щоб приготувати багату вечерю; Б щоб провчити сина; В щоб подарувати знайомому.
3. Чому в сина шия тонша стала? А бо він їв крадене; Б бо він землю орав; В бо він погано спав уночі.
4. Запиши дійових осіб твору. __________________________________________________________________
5. Віднови послідовність пунктів плану відповідно до змісту твору. ⃝ Пошуки роботи. ⃝ Мав чоловік гарного сина. ⃝ Минув місяць. ⃝ Багата вечеря. ⃝ Більше не буду красти. ⃝ Крадіжка вола.
6. Чого вчить цей твір? __________________________________________________________________ Завдання на 1 тиждень Тема. Твори сучасної дитячої української літератури
|