УКРАЇНСЬКА МОВА Завдання на 10 тиждень Тема 1. Розвиток писемного мовлення. Складання письмового висловлювання (розповіді) з елементами опису.
Тема 2. Повторення вивченого. Що ми знаємо про іменник, прикметник, займенник і числівник. 1. Пригадай, які ти знаєш частини мови. Що ти пам’ятаєш про іменник, прикметник, займенник, числівник? (у разі необхідності звернись до форзаців підручника)
Тема 3. Повторення вивченого. Що ми знаємо про дієслово та прислівник. Пригадай, які ти знаєш частини мови. Що пам’ятаєш про дієслово, прислівник? (якщо потрібно, звернись до форзацу ІІ підручника).
Завдання на 8 тиждень Тема 1. Поширення речень прислівниками. Побудова речень з однорідними членами, вираженими прислівниками.
Ззаду, вчора, вперед, посередині, тепер, знову, вгорі, тихо, вниз, влітку, восени, сумно, ввечері, вдень, вранці, зрідка.
Наприклад: Широкою долиною між двома рядками розложистих гір тихо, спокійно тече по Васильківщині невеличка річка Раставиця.
Тема 2. Розвиток писемного мовлення. Складання привітання до Дня матері. Що ти знаєш про День матері? Переглянь презентацію і дізнайся більше про це свято
Люба матусю, … Рідненька ненечко, … Дорога мамочко, …
Єдина, турботлива, ніжна, красива, працьовита; щиро побажати, цінуємо, любимо, турбуємося, безмежної радості, міцного здоров’я, щастя, тепла і любові; пробач, обіцяємо, цілуємо, даруємо; весняні квіти, чистого неба.
Тема 3. Спостереження за роллю прислівників у тексті. Вибір прислівників, що відповідають меті і типу висловлювання..
Завдання на 7 тиждень Тема 1. Прислівник як частина мови. Роль прислівників у текстах.
Тема 2. Урок розвитку писемного мовлення. Удосконалення написаного тексту.
Тема 3. Зв’язок прислівників з дієсловами. Прислівники, близькі і протилежні за значенням.
Завдання на 6 тиждень Тема 1. Повторення вивченого про дієслово.
Тема 2. Роль прислівників-синонімів у мовленні
Тема 3. Однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками.
Візьми до уваги! Між однорідними членами речення, вираженими прислівниками, які вимовляють із перелічувальною інтонацією, потрібно ставити кому. Завдання на 5 тиждень Тема 1. Прислівник як частина мова.
В одній казковій країні Морфології жили-були собі маленькі чоловічки. Вони увесь час важко працювали, щоб зробити свою країну багатшою, а мовлення людей – милозвучнішим. Особливо наполегливими були три брати: Іменник, Прикметник та Дієслово. Зранку й до пізньої ночі вони будували словосполучення та речення і додому поверталися зовсім знесиленими. Кожен з них мав своє дуже важливе завдання і ніхто інший не міг його виконати. Брати тяжко працювали ще й задля кращого майбутнього свого найменшого братика – Прислівника. Він це знав і мріяв якнайшвидше вирости, щоб допомагати братам. Минали роки і Прислівник став вже дорослим чоловічком. І от одного дня вирішив він піти на роботу разом із найстаршим братом Іменником. Увесь день вони тяжко працювали. І так підходив Прислівник, і сяк, та все якесь безглуздя виходило. Насилу дотерпіли обоє до кінця дня і зрозуміли, що, хоча і люблять один одного, але в роботі це не допоможе. Нічого не вийде з цієї співпраці. Другого дня Прислівник вирішив спробувати піти на роботу до середнього брата – Прикметника. Важко працювали вони із братом увесь день, але щось не дуже виходило. То Прислівник не там стане, то результат не такий, як очікували. І хоча іноді щось виходило і удача посміхалася братам, але більша частина виконаної роботи – це був лише дарма витрачений час. Увечері, залишившись на самоті, Прислівник розмірковував про спроби співпраці з братами і про те, що нічого не вийшло. Сів він у садку і похнюплено став мізкувати, що ж йому робити далі. Може, вся справа у ньому і він зовсім ні на що не годиться? Так сумуючи, він навіть не помітив, як до нього підійшов брат Дієслово. Розуміючи тугу брата, Дієслово запевнив, що йому не треба так журитися, адже не кожен відразу знаходить своє місце у житті. Треба увесь час шукати себе і тоді все вийде. Дієслово запропонував Прислівникові наступного дня піти працювати з ним. Так і зробили. Вся робота, яку виконували разом два брати, була дуже вдалою. Із тих пір працюють два брати разом і допомагають один одному у всьому.
Вивчити правило на с. 165; Виконати від 323 до 331.
https://naurok.com.ua/test/start/81655
https://naurok.com.ua/test/start/280021 Завдання на 4 тиждень Тема 1. Дієслова на -ся (-сь).
Зроби висновок – яку дію виражають та як змінюються дієслова теперішнього часу? Запам’ятай! Дієслова теперішнього часу виражають незавершену дію та змінюються за особами та числами.
Візьми до уваги! У дієсловах 2-ої особи однини -шся вимовляють як [с’:а] .
Запитання 1 Дієслова на –ся (-сь) називають дію, що спрямована на самого виконавця так чи ні? варіанти відповідей
Ні Інколи Так
Запитання 2 Де знаходиться закінчення у слові одягалася? варіанти відповідей
ся і є закінчення перед -ся після -ся Запитання 3 Як називаємо частинку - ся, яка з'являється в зворотніх дієсловах? варіанти відповідей Суфікс Префікс Постфікс
Запитання 4 Визнач рядок, де всі дієслова записані правильно. варіанти відповідей
Смієшься, зустрічаєшся, вчаться, підписується Смієшся, зустрічаєшся, вчаться, підписується Смієшься, зустрічаєшся, вчаця, підписуєтся
Запитання 5 Чи збігається написання і вимова буквосполучень -ться, -шся? варіанти відповідей
Так Ні Запитання 6 Познач звукову схему дієслова смієшся: варіанти відповідей
[ см'і й е ц': а] [ см'і й е ш с': а] [ см'і й е с': а]
Запитання 7 Познач звукову схему дієслова грається: варіанти відповідей
[ г р а й е т ц': а] [ г р а й е ц': а] [ г р а є т ц': а]
Тема 2. Розвиток писемного мовлення. Детальний переказ тексту за планом.
словами із словникової роботи. Прочитай переказ батькам.
Тема 3. Контрольна робота. Списування.
Бер..зень – водограй В..сняний світанок дихає ранн..ою прохолодою і свіжіс..тю. Але зачарована з..мля ще (в)полоні зими. Та незабаром засміє..ся ласкаво сонечко. Його лагідне промі..я ро..будить все навколо. (За)бринять краплинками сліз бурул..ки. Задзюрчить жи..єрадісний струмок. За..венить він, наче срібний дзвіночок, вітаючи березень – водограй. Від ласкавого дотику золотого проміння прокине..ся бері(з,с)ка. Забли..ать кришталеві краплинки на її косах – вітах. Заструменить по всіх її жила(м, х) цілющий сік. Завирує жи..я, заб..є воно ключ..м. Березень – водограй (що)години працює не покладаючи рук! Перевір записаний текст. Успіхів тобі ! Завдання на 3 тиждень Тема 1. Неозначена форма дієслова (початкова незмінна форма).
Тема 2. Минулий час. Змінювання дієслів минулого часу за родами і числами.
Читав, читала, читало, читали. Висновок: дієслова минулого часу змінюються за числами та родами (в однині).
7. Виконати тести по темі: «Дієслово». 1) Дієслово – це варіанти відповідей:
2) Дієслово відповідає на питання… варіанти відповідей:
3) Укажіть рядок, у якому всі слова – дієслова: варіанти відповідей:
4) Неозначена форма дієслова є: варіанти відповідей:
5) Вибери рядок з дієсловами неозначеної форми. варіанти відповідей:
6) Дієслова змінюються за.... варіанти відповідей:
7) Існують такі числа дієслів... варіанти відповідей:
8) Існують такі часи дієслів: варіанти відповідей:
9) До дієслів минулого часу відносяться: варіанти відповідей:
10) До дієслів теперішнього часу ставимо питання: варіанти відповідей:
11) Дієслова минулого часу повідомляють про.... варіанти відповідей:
Завдання на 2 тиждень Тема. Правопис особових закінчень дієслів. Однина Множина 1-а особа Я пишу 1-а особа Ми пишемо 2-а особа Ти пишеш 2-а особа Ви пишете 3-я особа Він пише 3-я особа Вони пишуть Правопис дієслівних закінчень Дієслова в теперішньому і майбутньому (простій формі) часах поділяються на дві дієвідміни. До І дієвідміни належать дієслова з такими закінченнями: Однина
Множина
До ІІ дієвідміни належать дієслова з такими закінченнями: Однина
Множина
Таблиця 1 Змінювання дієслів теперішнього і майбутнього часу в однині та множині. Таблиця 2 1.Вивчити правила § 42 стор.152-158 ( усно) 2.Виконати вправи (письмово) Впр. 300-309 3.Виконати тести (подані нижче, письмово) 4.Завдання для самостійного опрацювання (письмово) Всі завдання виконувати в окремому зошиті. Тестування 1. Дієслово — це частина мови, що означає:
2. На які питання відповідають дієслова?
3. У реченні дієслово найчастіше буває:
4. Дієслова у реченні пов’язані зі словами, що відповідають на питання:
Завдання для самостійного опрацювання 1) Вставте дієслова відповідно до змісту речення. Поставте питання і визначте, коли відбувається дія. Їжак ... велику кількість шкідливих комах і гризунів. (Знищує) На траві ... росинки, мов сріблясті намистинки. (Блищать) 2) Доберіть антоніми до дієслів. У якому часі стоять ці дієслова?
3) Вставте пропущені букви у закінчення дієслів. Говор..мо, друж..мо, вивча..мо, збира..мо, одяга..мо, під..мо, скаж..мо. 4) Спиши рядок, у якому записані дієслова майбутнього часу. Визнач особу і число дієслів.
5) Утвори від дієслів теперішнього часу дієслова майбутнього часу.
6). Робота над прислів’ями. Доповніть прислів’я, використовуючи слова з довідки. Зазначте, у якому часі вжито дієслова. 1) Немазаний віз скрипить, а мазаний сам... 2) Шануй старших — молодші тебе... 3) Як постелиш, так і...
7) Розподільний диктант Запишіть дієслова майбутнього часу по групах:
Носитиму , носитимуть , носитимеш , готуватиме , готуватиму , готуватимеш, одягатимемо , одягатимеш, одягатиме . Завдання на 1 тиждень Тема . Дієслово. Змінювання дієслів за часами Дієслова минулого часу Дієслова теперішнього часу Дієслова майбутнього часу 1.Переглянути таблиці у підручнику на стор.147-151 2.Повторити правила на стор.147-151 ( усно) 3. Переглянути додані презентації. |